Artık Instagram’da canlı yayın yapabileceksiniz

 In Instagram, Sosyal Medya

Facebook’un satın aldığı Instagram, uygulamaya canlı yayın yapabilmek için bir özellik ekliyor. Genellikle bayanların ürün satışı yaptığı Instagram, bu yeni özelliği ile yüksek bir prim yapmayı hedefliyor.

Sosyal medyanın gittikçe yaşam biçimimiz halini almasıyla birlikte bu tür uygulamalarda sürekli geliştiriliyor. Facebook ve Twitter’ın ardından Instagram da canlı yayınla takipçilerinize canlı yayın yapma özelliğini getirme kararı aldı. Facebook’un satın aldığı Instagram’da yüksek takipçi sayısına ulaşan hesaplar, genellikle saatlir paylaşım yaparak bunun karşılığı ücret alıyor. Örneğin; 100 bin takipçili bir yemek sayfasında 1 saat görseliniz kalıyor ve sayfa sahibi bunun için sizden para alıyor. Görseli konulan da bu sürede yeni takipçi almasının yanında, satış yaptığı ürünün tanıtımını yapıp, gelir elde edebiliyor. İşte bunlar düşünüldüğünde Instagram’ın canlı yayın özelliğiyle birlikte bu tür sayfalarda yeni hareketlilikler oluşabilir.

Canlı yayın özelliğinin geliştireceği konusu sürekli gündeme geliyordu. Instagram CEO’su tarafından yapılan açıklamalar ile birlikte gündemde yer alan iddiaların doğru olduğu ve canlı yayın servisi konusunda çalışmalara başlandığı belirtildi. Şuan BETA aşamayla ilgili sona gelindiği öğrenilen instagram canlı yayın özelliği yeniliği, kullanıcılar için cazip bir seçenek olacağa benziyor.

Daha önce de Medyateji olarak gündeme getirdiğimiz Snapchat özelliği vardı. Instagram, snapchat’ın bir özelliğini kendisine uygulamıştı. Bu tür yeniliklerle Facebook, Instagram’ın sürekli güncel kalacağını ve ileride kapanmaması için benzer uygulamaların özelliklerinin sürekli geliştirileceğinin sinyalini veriyor.

Recommended Posts
0
0
Dil Seçiniz »