Facebook videolara reklam özelliği. İşte o detaylar.

 In Facebook, Sosyal Medya

Facebook videolara reklam özelliği getirmeye hazırlanıyor. Canlı yayınlarda da kullanılacak olan bu reklam türleri ile yeni bir kapı da aralanıyor. Facebook, bu özelliği ile reklam yayıncılarına büyük bir hizmet sunmuş olacak.

Her gün milyonlarca kişi tarafından ziyaret edilen sosyal medya devi Facebook, videolar üzerinde bir süredir yaptığı çalışmaların sonuna yaklaştı. Zaman tüneli reklamlarının yanı sıra videolara yoğunlaşan Facebook, bu özelliğini reklam verenlere açacak.

Facebook’un video reklam uygulamasının ise Youtube ve diğer platformların aksine biraz daha kapsayıcı olması bekleniyor. Reklamın gösterime girmesi için videonun ilk 20 saniyesinin geçmesi gerekecek ve videodaki reklamlar 2 dakika aralıklarla yayınlanabilecek. Bu reklam uygulaması canlı videolarda da geçerli olacak. Bir yayıncı, en az 2 bin takipçiye sahipse ve canlı yayınını aynı anda en az 300 kişi izliyorsa videonun arasına reklamlar yerleştirebilecek. Buradaki kural da canlı yayının en az 4 dakikadır devam ediyor olması.

Facebook’a nasıl video eklerim?
Bir video eklemek için:
Haber Kaynağınızın veya Zaman Tünelinizin üst kısmındaki Fotoğraf/Video’ya tıklayın
Bir video seçin
Paylaş’a tıklayın
Videonuzu işleyeceğiz ve görüntülenmeye hazır olduğunda size haber vereceğiz. Videoya gidin ve videonuza bir başlık eklemek, arkadaşlarınızı etiketlemek ve diğer seçenekler için Düzenle’yi seçin.
Videoyu Herkese Açık olarak paylaştıysanız, videonun altında görüntülenme sayısını göreceksiniz.

Videoların Haber Kaynağımda otomatik olarak oynatılmasını nasıl durdururum?
Facebook’un videoları otomatik oynatma ayarlarını açık veya kapalı konuma getirebilirsiniz. Bilgisayarınızda videoların otomatik oynatılmasını durdurmak için:
Facebook’un sağ üst köşesinden simgesine tıklayın ve Ayarlar’ı seçin
Soldaki menüde Videolar’a tıklayın
Videoları Otomatik Oynat’ın yanındaki açılır menüye tıklayın ve Kapalı’yı seçin

Recent Posts
0
0
Dil Seçiniz »