Hey Siri Whatsapp’a hoşgeldin

 In Genel, Teknoloji

Popüler mesajlaşma uygulaması Whatsapp, iOS 10 güncellemesiyle entegre oldu. iPhone’nin yapay zekalı yazılımı Siri Whatsapp mesajı yazabilecek ve görüşme yaptırabilecek. Apple’ın iOS 10 güncellemesi ile bazı uygulamalarda önemli eksiklikler giderildi. Bunlardan bir tanesi Whatsapp’a gelen siri özelliği. Apple’ın iOS 10 güncellemesi sayesinde, iPhone telefonların konuşan yardımcısı Siri WhatsApp mesajları da yazabilecek .

WhatsApp’ın son güncellemesi dün yayınlanmış oldu. 88.4 MB boyutundaki 2.16.10 seri numaralı güncelleme, WhatsApp’ı iOS 10’un özelliklerinden daha iyi yararlandırmayı hedeflemekte. iOS10 ile iPhone’lara gelen en önemli özelliklerden biri, Siri’nin farklı aplikasyonlarla beraberinde ise çalışabilir hale gelmesiydi. WhatsApp da bu özelliği hemen kullandı ve son güncellemesinde Siri ile entegrasyon sağlamış oldu.

Bununla beraberinde ise, sesli komutlarla Siri  WhatsApp mesajı yazılabiliyor veya WhatsApp görüşmesi başlatılabiliyor.

Siri Nedir?
Siri, Apple’ın iOS, watchOS, MacOS, tvOS işletim sistemlerinde yerleşik olarak bulunan bir kişisel asistan. iOS 5 sürümünden beri iPhone, iPad ve iPod Touch cihazlarda yer almaya başladı ancak Türkçe dil desteği iOS 8.3 güncellemesiyle geldi. İlk olarak iOS cihazlarda bulunsa da sonrasında Apple TV, Mac ve Apple Watch’a eklendi.

Siri’yi etkinleştirme!
Apple cihazınızın kurulum aşamasında asistan Siri’yi kullanıp kullanmayacağınız soruluyor. İster bu aşamada isterseniz de sonrasında Ayarlar’a giderek Siri’yi etkinleştirme şansına sahipsiniz. Siri ayarlarında iki seçenek var: “Dinle: Hey Siri” ve “Siri İçin Basın” “Hey Siri”yi seçerseniz cihazınıza dokunmadan Siri ile konuşmaya, sohbete başlayabilirsiniz. Diğerini açarsanız Siri ile konuşmak için Ana Ekran (Home) tuşuna basılı tutmanız gerekir.

Teknolojik gelişmeler için BLOG sayfamıza gözatabilirsiniz.

Recent Posts
0
0
Dil Seçiniz »