fbpx

Instagram’da taslak olarak kaydedip içerik paylaşma nasıl oluyor?

 In Instagram, Sosyal Medya

Instagram, yeni bir özelliğini kullanıcılarıyla paylaştı. Artık, bir gönderiyi taslak olarak kaydedebilecek ve daha sonra yayınlayabileceksiniz. Popüler sosyal medya uygulamalarından olan ve sadeliğiyle özellikle bayanların ilgisini çeken Instagram, Medyateji gibi sosyal medya danışmanlığı yapan şirketlerin işlevini kolaylaştıracak bir gelişmeyi test ettiğini duyurdu. Instagram taslak kaydetme özelliği ile artık, gönderileri taslak olarak kaydedebileceksiniz. İşte o gelişme.

Taslak Olarak Kaydetme Nasıl Yapılır?

Instagram’da paylaşmaya hazırladığınız bir fotoğrafı kaydedip, geri dönmeniz bugüne kadar mümkün değildi. Bu yüzden geri dönüp yazdıklarınızı, uyguladığınız efektleri kaybediyor, ya da fotoğrafı hemen paylaşmak zorunda kalıyordunuz. Ancak Instagram‘ın herkese açmaya başladığı “taslak olarak kaydet” işlevi sayesinde artık paylaşımlarınızı taslak olarak kaydedebileceksiniz. Android ve iOS kullanıcılarına herhangi bir güncellemeye gerek duyulmadan dağıtılan özelliğin, test süreci Ağustos’ta başladı.

Konuyla ilgili Instagram destek bölümünde, “Instagram taslak kaydetme nasıl olur?” sorusuna, “Oluşturmaya başladığınız bir gönderiyi taslak olarak kaydedip daha sonra paylaşabilirsiniz: Ekranın alt tarafındaki simgesine dokunduktan sonra bir fotoğraf veya video çekin ya da yükleyin Efektler, filtreler, bir açıklama veya konumunuzu ekleyin Filtreleme ve düzenleme adımına dönün ve sol üstteki geri okuna dokunun. Ekranın alt tarafında Taslağı Kaydet’i seçin. Not: Gönderiyi düzenlemeden, insanları etiketlemeden ya da açıklama veya konum eklemeden gönderiyi taslak olarak kaydedemezsiniz. Taslak olarak kaydettiğiniz gönderileri görmek için simgesine ve ardından Kütüphane’ye dokunun. Gönderiler ekranın alt tarafındaki Taslaklar’ın altında görünür” ifadeleriyle cevap verildi.

Instagram Nedir? Nasıl Kullanılır?
Instagram, 2010 Ekim’de, Kevin Systrom ve Mike Krieger tarafından ilk olarak IOS (iPhone-iPad) için geliştirilen, sahip olduğu kaliteli filtreler ve sosyal ağ özellikleri ile kısa zamanda oldukça popüler olan bir fotoğraf paylaşım uygulamasıdır. Instagram o kadar popüler oldu ki; şu sıralar günde 40 milyon fotoğraf paylaşımı, saniyede ise 8600 beğeni ve 1000 yorum yapılıyor. Bu değerler gittikçe de yükseliyor. San Francisco, California’da geliştirilen uygulama, şu anda aylık 90 milyon aktif kullanıcıyı geçti bile.

Instagram’ın bu kadar hızlı yayılmasında sosyal medya platformları ile entegre çalışması da yatıyor. Uygulama ile hazırlanan fotoğraflar Facebook, Flickr, Twitter, foursquare ve Tumblr üzerinden paylaşılabiliyor. Instagram, Nisan 2012′de Facebook tarafından 1 milyar Dolara satın alındı.

Recommended Posts