fbpx

MADO’ya ait sosyal medya hesapları kapatıldı!

 In Genel, Instagram, Teknoloji

MADO markasına ait şubelerin, tüm sosyal medya hesapları kapatıldı. Medyateji olarak yönetimini yaptığımız pek çok şube hesabı da şuan da kullanılamaz durumdadır. Konuyla ilgili MADO yönetiminin açıklaması aşağıdadır.

MADO’nun Türkiye genelindeki tüm şubelerinde sosyal medya hesabı sorunu oluşmuştur. Konuyla ilgili MADO Franchise ve Operasyon Müdürü Mehmet Yılmazoğlu, MADO Genel Müdürü Gürol Çıragöz ve MADO Yönetim Kurulu Üyesi Kadriye Kanbur imzalı bir açıklama yapmıştır. Söz konusu açıklama tüm şubelere mail olarak gönderilmiştir ve “Sosyal medya hesaplarının kullanımı hakkında” başlığı yer almaktadır. 

“Değerli İş Ortağımız” başlığıyla yazılan açıklamada, “MADO markasının sosyal medya hesapları, kurumsal olarak MADO Global ismiyle tek kanaldan yönetilmektedir. Bu doğrultuda sosyal medyada şubeleriniz adına hesap açılmamasını rica eder, hali hazırda açılmış olan hesapların kapanmasıyla ilgili olarak da 3 Aralık Pazartesi günü itibariyle gerekli işlemleri yapacağımızı bildirmek isteriz” denilmiştir.

Söz konusu açıklamada mevcut açılan sayfalardaki takipçilerle ilgili de detay var. Franchise adına Facebook’ta açılmış sayfaların yönetiminin, takipçilerin ana hesaba eklenilmesi adına yetki istenen açıklamada, “Instagram ve Twitter’da mağazanız adına açılan hesapların kapatılmasını, eğer bu instagram sayfaları sizin kişisel hesaplarınız ise adlarının ve içeriklerinin tarafınızca değiştirilerek, MADO’dan bağımsız hale getirilmesini rica ederiz” ifadelerine yer verildi. 

SAYFALAR AÇILMAMAK ÜZERE KAPATILDI!

Açıklamadaki diğer detaylar şöyle: “Facebook üzerinde, ana hesabımıza (@madoglobal) bağlı olarak tüm mağazalarımız için birer işletme konumu sayfası yer almaktadır. Bu konum sayfalarında mağazanızın tüm bilgileri bulunmaktadır. Sosyal medyada kendi mağazanızla ilgili yapmak istediğiniz paylaşımları bize iletmenizi rica ederiz. Biz de bu sayede, ilgili paylaşımı kurumsal kimliğimize uygun olarak düzenledikten sonra Facebook, Twitter ve Instagram’daki ana hesabımızda sizin konum ve mağaza adınızı da etiketleyerek yapabiliriz. MADO adını, logosunu vb içerikler devam eden tüm hesapların 3 Aralık Pazartesi’den itibaren tarafımızca ilgili sosyal medya platformuyla bağlantıya geçilerek açılmamak üzere kapatılacağını tarafınıza bildiririz”

PEKİ MADO NEDEN BÖYLE YAPTI?
MADO Global markası altında tüm şubelerinin bağımsız içerikler paylaşması yerine tek bir yerden yönetilmesini istiyor. Yönetimsel açıdan oldukça zor olan bu sürecin nasıl yönetileceğini ve yürütülebilir olacağını zamanla göreceğiz. Fakat marka yönetiminin kararı Facebook sayfaları üzerinde konum olarak kurulmuş olduğu için yönetim daha iyi olsa da, bu Instagram ve Twitter için aynı olamaz. Öyle ki sayıları binleri bulan takipçilerin olduğu sayfalar marka ihlali nedeniyle yayından kaldırılmıştır. Yıllardır ilgili şubelerin açtığı sayfalar tek tek kapatılmıştır. Takipçileri de silinmiştir.

MÜŞTERİLERİMİZE DUYURULUR
Medyateji olarak, sosyal medya yönetimlerinde danışmanlık ve yönetim yaptığımız müşterilerimizin söz konusu alınan hataların marka yöneticileri tarafından alındığını bir kez daha hatırlatır, kendilerine hayırlı işler, bol kazançlı günler dileriz. 


Medyateji Ana Sayfasına Gitmek İçin Tıklayınız.

Recent Posts