Snapchat kapanacak mı? Hisseleri rekor düştü

 In Genel, Sosyal Medya

Popüler mesajlaşma uygulaması Snapchat‘in kurucu firması Snap Inc, SNAP adında işlem yapan hisseleri rekor seviyede düştü. Facebook’un satın alma isteğine ‘red’ cevabı vermesiyle başlayan süreçte, Snapchat’ın yenilik yapmamasıyla kapanması an meselesi..

Sosyal medya uygulamaları arasına hızla giriş yapan Snapchat, geliştirdiği yüz okuma teknolojisi ile efektleri birleştirmiş ve milyonlarca kişi tarafından indirilmişti. Halka arz edilen şirket Twitter’ı bile geçerek, 36 milyar dolarları görmüştü. Snap Inc, o kadar güzel şeyler yapıyordu ki, Facebook’un dikkatini çekti ve satın alma teklifi götürüldü. Snapchat bu satın almaya olumlu bakmadı. İşte ne olduysa ondan sonra oldu, Facebook geliştirdiği hikayeleri önce Instagram’a daha sonra Messenger’e ekledi. Snapchat’ın benzeri pek çok yeniliği bu bölümlere getiren Facebook, özellikle Instagram Stories’e reklam da almaya başlayınca popülerlik arttı.

Snap Inc adlı firmanın hisseleri tüm bu gelişmelerin ışığında hızla düşmeye devam ediyor. Öyle ki, Medyateji olarak gözlemlediğimiz ilk halka arz edildiği fiyat olan 17 doların bile altına düştü. New York borsasında işlem gören Snap Inc, 15,44 dolara kadar gerilerken, yüzde 8,9 kayıpla 15,47 dolardan günü tamamladı. Öyle ki, investing.com “sermaye riski bulunmaktadır” uyarısı düştü. Snap Inc, 2 Mart’ta girdiği borsada piyasa değerini yaklaşık 36 milyar dolara yükselterek, 11 milyar doları bulan Twitter’ı bile geride bırakmıştı.

Tüm bunları ele aldığımızda, “Snapchat kapanıyor mu?“, “Snapchat hisseleri“, “Snapchat ne olacak?” gibi arama sorgularında da artış olduğu gözlemleniyor.

Snapchat’in ismi değişiyor haberimizi okumak için tıklayınız.

SNAPCHAT’E NE OLACAK?
Sürekli gelişen sosyal medya alanında tutanabilmek için şirketlerin büyük paralar harcaması gerekmektedir. Paraların çoğu da uygulamaları geliştirmek için yazılımcılara ve sürekli büyüyen verilerin optimizasyonuna gitmektedir. Halka arz ile büyük bir çıkış yakalan Snapchat, bugün 100 mb bulan uygulama büyüklüğü, popülerliğini Instagram’a kaptırması gibi pek çok durum ile karşı karşıya. Medyateji olarak öngürümüz, yüz okuma teknolojisini bulan bir firmanın gelişmesini sürdürmesidir. Fakat Facebook gibi büyük bir şirketin yaptığı ve yapacağı yenilikleri göz önüne alırsak, Snapchat dükkanı kapatabilir.! Bir ihtimal de olsa, sıçrama için belki de yeniliklerin peşindedirler. Ne de olsa, daha 1 yıl öncesine kadar kimse yüzüne oturan efektleri, kameranın akıllanmasını bilmiyordu ve Snapchat’ten öğrendi. Bekleyelim görelim.

Facebook Messenger’a müthiş Snapchat özellikleri geldi

Snapchat ve Instagram rakip oldu. Geleceğin uygulaması silinebilir paylaşımlar mı?

Recommended Posts
0
0
Dil Seçiniz »