Twitter’dan tarihi yenilik artık 280 karaktere onay çıktı

 In Genel, Sosyal Medya

Twitter’dan tarihi yenilik artık 280 karaktere onay çıktı. Kurulduğu günden bu yana 140 karakter sınırlamasıyla kullanıcılarının karşısına çıkan Twitter, bu uygulamasını esnetti ve 2 katına çıkardı.

Sosyal medya devlerinden olan Twitter, 140 karakterlik sınırlamasını önce fotoğraf yüklemesini karakter sınırından saymayarak önemli bir adım atmıştı. Tweet atarken görsel yüklendiğinde, 140 karakterden düşmüyordu. Şimdi ise köklü bir değişikliğe gidildi.

Türkiye’nin önemli sosyal medya ajanslarından olan Medyateji’nin CEO’su Mehmet Ertuğrul, Twitter’ın bundan böyle 140 karakter sınırını 280’e çıkardığını duyurdu. Twitter kullanıcıları herhangi bir işlem yapmadan 280 karakter tweet atmaya başladı. Twitter hesabınıza ister bilgisayardan ister telefondan girin; otomatikten 280 karakter sınırıyla yazmaya başlayacaksınız.

Konuyla ilgili Twitter’dan yapılan açıklamada ise, “Eylül ayında dünyadaki herkesin tek bir Tweet’le kendini daha kolay anlatabilmesi için 140 karakter limitini artıran bir test uygulamaya başlamıştık. Amacımız, Twitter’ı Twitter yapan hız ve özlüğü koruduğumuzdan emin olarak bu değişikliği mümkün kılmaktı. Tüm verilerin ışığında bu hedefimize ulaştığımızı ve bu değişimi düşüncelerin bir Tweet’e sığdırılmaya çalışıldığı tüm dillerde başlatacağımızı bildirmekten dolayı çok heyecanlıyız.” ifadelerine yer verildi.

Güncel yazılarımız için Blog sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Recent Posts
0
0
Dil Seçiniz »