Dijital Pazarlama, Strateji, Yazılım

Dejektif, Türkiye’nin sayılı sayıdaki özel dedektiflerinden bir markadır. Dijital pazarlama, yazılım ve strateji geliştirme için Medyateji ile çalışmaya başladığında yeni bir marka oluşturacağını, sektöründeki çalışmaları, web sitesinin kendisini yeni ufuklara taşıyacağından habersizdi. Yanlış bir isim ile başlayan 5 yıllık geçmiş, Medyateji ile yeniden hayata döndü.

İşte Dejektif’e yaptıklarımız;
  • Sosyal Medya Yönetimi: Dedektiflik öyle sık paylaşım yapmayı gerektirmeyen fakat ihtiyacı olan kişiye ulaştığında büyüyen bir meslek olarak karşımıza çıkıyor. Düşünün kaç tane dedektif tanıyorsunuz. (DipNot: Daha önce bizim sektörümüzde iş yaptınız mı? Referanslarınızı görelim diyenler oluyor. Hiç dedektif tanımamıştık, gayet güzel işler yapıyoruz..) Tanısanız ne yapardınız, bizim gibi “Eşi aldatan” “Çocuğu üniversitede okuyan” var mı diye düşünürdünüz ki araştırılsın diye.. Sosyal medyada yaptığımız çalışmalar da bu doğrultuda oldu. Yerel ve bölgesel ölçekte çalışmalar yaptık, yapıyoruz.
  • Strateji Danışmanlığı: Dedektif Murat Tümer, Medyateji’ye başvurduğunda Objektif Dedektiflik ismi ile çalışma yürütüyordu. Hatta 6 yıl bu isimle çalışma yapmıştı. Fakat dedektiflik, objektif olmayı gerektirmiyor. Öyle ya, birinin eşini takip ediyorsun, “biz objektifiz” diyerek, gördüğün bir yanlışı görmezden gelemezsin 🙂 Nitekim uzun Ar-Ge çalışmaları ve toplantıların ardından dedektifi de çağrıştıran Dejektif markasını oluşturduk.
  • Logo ve Kurumsal Kimlik (Dedektiflik, iz gerektirir düşüncesi ile parmak izi ve efsane dedektif logosuyla çalışmamızı birleştirdik.
  • Yazılım: Eski sitesi yapan kişi tarafından kapatılan Murat bey, bunalıma girmişti. Biz de yeni nesil bir web sitesi önerdik. “Üzülme, dijital yenilik getirir” dedik ve yep yeni web sitesi yapıldı. Hatta bu arada anneler ağlamasın diye geliştirdiğimiz “Anaversite” projesini de 2 aşamalı olarak web sitenin girişine entegre ettik. Böylelikle, tek bir site üzerinden 2 farklı hizmeti tanıtma imkanımız oluştu. Türkiye’de ilk kez bir özel dedektiflik firması, müşteri gizliliğini esas alarak online ödeme yöntemi geliştirdi. Şuan da www.dejektif.com adresine giderek, çalışmalarını inceleyebilir, online ödeme ile hizmet alabilirsiniz. Yine Türkiye’de ilk kez Kayıp Listesi oluşturduk. Ücretsiz olarak sunulan bu hizmet ile her hangi bir yakını kaybolan kişi ya da kişilerin buluşma noktası haline gelmesini amaçlıyoruz. Canlı Whatsapp destek bölümü ile de web site ziyaretçilerinin anında Dejektif ekibi ile iletişim kurmalarını sağladık.
  • TV Programları: Dejektif yöneticilerini Serap Ezgü ile Gerçeğin Peşinde program yapımcıları ile görüştürüp, sektörü ile ilgili fikir alışverişi ve çalışmalar yapmalarını sağladık.
  • 0850’li numaralar: Dejektif’e özel 0850’li numara alarak, kurumsallık yolunda da adımlar attık. Dejektif artık sSantral hizmetiyle, müşterilerine daha kolay çözümler sunabiliyor.
  • Video İçerik Oluşturma: Dejektif’e video içerik oluşturarak, yaptıkları işi daha fazla kişiye duyurma için çalışmalar da yapıyoruz. Dedektif Murat Tümer’in Türkiye ve yurt dışındaki tecrübelerini alıyor, doğru hedef kitleye ulaşması için projeler üretiyoruz.
0
0
Dil Seçiniz »