Dijital Pazarlama, Eihracat, Strateji

Ersanlar ile dijital pazarlama çalışmalarımız.. Ersanlar, fındık ve fındık ürünleri başta olmak üzere Karadeniz lezzetlerini bir araya getiren bir marka olarak bize başvurdu. Sosyal medya çalışmaları ile başlayan maceramız yaklaşık 2 yılın ardından şimdi Eihracat’a başladı. Firmanın yurt içi ve yurt dışındaki satış ve pazarlama çalışmalarını da yürütüyoruz.

Fındıktan, bala, çaydan, çikolataya Karadeniz bölgesinde arayıp bulamayacağınız yöresel lezzetler Samsun Çiftlik Caddesi’ndeki mağazada sergilenmektedir. Ersanlar’ın ilk başta başladığımızda açtığı karadenizlezzetmarkaları konsepti de kısa süre başka biri tarafından yapılan, sitenin kapanmasıyla son buldu. Bu süreçten sonra, Ersanlar’a marka algısı oluşturma adına kendi ismiyle pazarlama yöntemini sunduk. Şuanda Ersanlar, online satış pazarına kendi markası ve ismiyle girmiş durumdadır.

Eihracat konularında da, sosyal medya aracılığıyla pazar araştırması yapılıyor. Almanya, ABD, Kanada ve Suudi Arabistan gibi başlıca ülkelerin ardından tüm dünyaya Karadeniz’in lezzetlerini satma stratejimiz bulunuyor.

Yaptıklarımız:

  • Sosyal Medya Yönetimi: Haftada 3 adet paylaşım yapıyor ve bu paylaşımları mağazanın yakınındaki hedef kitlelere sponsorlu reklam yoluyla gönderiyoruz. Markamız, hem marka bilinirliği, hem mağaza ziyaretleri hem de aktif bir sosyal medya hesabına sahip.
  • Fotoğraf ve Video Çekimi: Markamızın özel ve sattığı ürünleri ve mağaza konseptini sık sık fotoğraf ve video çekimi yaparak bunu sosyal medya aracılığıyla takipçiler ile paylaşıyoruz.
  • Strateji Yönetimi: Markamızın dijital medya çalışmalarındaki stratejilerini de aylık toplantılarla, koordine edip yönetimini yapıyoruz.
  • Marka Çalışmaları: Markamızın Türkiye Patent Enstütisi’nden alacağı marka ve patentler konusunda da danışmanlık yapıyoruz. 1 markayla başlayan maceramız, şuan 3 farklı alandaki marka çalışmamızla devam ediyor.
0
0
Dil Seçiniz »