fbpx

Facebook Messenger’a müthiş Snapchat özellikleri geldi

 In Instagram, Sosyal Medya

Facebook Messenger’de Snapchat’ın taktiğini uygulamaya koydu. Artık görüntülü görüşmelerde, yüzlerini algılayıcı lensler kullanılıyor. Yüzü algılayan yeni kamera, Snapchat’i tahtından edebilir.

Milyonlarca kullanıcısı olan Facebook Messenger, uzun süredir üzerinde çalıştığı ve Snapchat’in uygulamaları olan yüz algılayıcı lensleri devreye soktu. Android sürümüne adım adım yüklenen bu özellik ile Messenger üzerinden fotoğraf çekilebildiği gibi yine görüntülü görüşmeler renkli hale geliyor. İlk başta 15 adet lens yayınlayan Messenger, bunları sürekli geliştireceğini duyurdu.

Öyle ki geçtiğimiz günlerde Medyateji’ye gelen bilgiler arasında Facebook’un Hollywood filmlerinin karakterlerini bu özelliğe aktaracağı yer alıyordu.

Hem iOS hem de Android platformları için gelen güncellemeyle birlikte kullanıma sunulan özellikler, selfie tutkunlarını çok sevindirecek gibi görünüyor. Yenilenen sade bir tasarım ile karşımıza çıkan Facebook Messenger, yeni kamera eklentisi ile sevilen özellikleri anlık mesajlaşma ile birleştirmiş oldu. Şimdilik sadece belirli bir kitle için kullanıma açılan özellikler kısa zaman içerisinde tüm Messenger kullanıcıları için sunulacak.

SNAPCHAT NE KADAR DAYANACAK?
Facebook, satın almak istediği fakat teklifini kabul etmeyen Snapchat’e önce Instagram’a hikaye özelliği ekleyerek darbe vurmuştu. Şimdi de Facebook Messenger’a gelen bu özellik ile neredeyse Snapchat’in tüm özelliklerini uygulamaya koymuş oldu. Peki Snapchat kendisini bu kadar taklit eden şirketlere karşı dava açacak mı? Yoksa bu tür uygulamalara karşı yeni bir özellik ile taklit edilmeye devam mı edecek. Tüm senaryolara karşı yoksa iflas bayrağını mı çekecek?

Sosyal medya dünyasının hızlı ilerleyen bu dünyasında gelişmeleri hep birlikte göreceğiz.

Daha fazla yazı için Blog sayfamızı takip ediniz.

Recommended Posts