Snapchat’in ismi değişiyor. İşte Snap’in ilk ürünü

 In Genel, Sosyal Medya

Son günlerde büyük bir çıkış yakalayan Snapchat, isminde radikal bir değişikliğe gidiyor. Milyonlarca kullanıcısı olan Snapchat, Snap adıyla kullanıma giriyor. Bu arada şirket, ilk ürününü de görücüye çıkardı.

Snapchat Inc. bundan sonra Snap Inc olarak ticari ve sosyal faaliyetlerini sürdürme kararı aldığını açıkladı. Firma ilk ürünü ile de kullanıcılarına büyük bir sürpriz yaptı. 30 saniyelik video kaydedebilen güneş gözlüğü sunmaya hazırladığını duyuran firma, 115 derecelik lense sahip olacak ve Amerika’daki fiyatı 129,99 dolar olacak.

Uzmanların görüşü, Spectacles adındaki bu ürünün geliştirilmesindeki en büyük hedefin Facebook ile yarışmak olduğu yönünde. Facebook, 2014 yılında 2 milyar dolarla, sanal gerçeklik çalışmalarına yüklü miktarda yatırım yapmıştı ve Oculus VR’ı satın almıştı. Böylesine büyük bir adıma, aynı çapta olmasa da, küçük bir yatırımla gelmiş oldu. CEO Evan Spiegel, video çekerken telefonun gerçeklikle aramıza bir duvar gibi girdiğiniz, ancak Spectacles’ın bu duvarı kaldırdığını söylüyor. Yatırım daha küçük olsa da, etkisinin daha büyük olacağı bir gerçek. Spectacles, gerçekten de gerçek dünyayla kopmanızı engelliyor, dünyayı nasıl görüyorsanız, insanlara aynı şekilde sunmanızı sağlıyor. Yani sosyal medyada paylaşım yapmayı ayrı bir noktaya taşıyor. Bu noktada Facebook’un sanal gerçeklik yatırımlarına ciddi bir darbe inmiş olabilir.

Diğer yazılarımızı okumayı unutmayınız.

Medyateji’nin dijital pazarlamada dönüşüm ve satış odaklı çalışmaları hakkında bilgi almak istiyorsanız hizmetlerimize GÖZ ATABİLİRSİNİZ.

Recommended Posts
0
0
Dil Seçiniz »