fbpx

İnterneti onun adıyla bilen bir neslin yaşadığı günümüzde, sadece arama motoru değil bir teknoloji devi olan Google, evleri akıllı hale getirecek. Google Home nedir? Amazon Echo’ya rakip Google Home bilinmeyenleri.

Dünyanın en büyük teknoloji şirketlerinden biri olan Google, Home adını verdiği yeni ürünü ile evleri akıllı hale getirmeye hazırlanıyor. Sadece bir arama motorundan çok daha fazlası olan Google, yeni projesi ile karşımızda. Amazon Echo ile rekabet içerisine girmesi beklenen Home’un nihayet fiyatı ortaya çıktı.

Sürücüsüz otomobilden sonra çılgın bir projeye ev sahipliği yapan Google, Amazon’un Echo’suna rakip bir uygulama hazırladı. İnternet üzerinden sesli arama yapabilen, yemek tariflerini bize anlatabilen ve hatta evin kontrolünü dahi üstlenebilir özelliklere sahip Echo, yerini Google Home’mi bırakacak. Google Home nedir? sorusunu Medyateji olarak böyle bulduk. Cihazın bilinmeyenlerinden biri ışıkları dahi kontrol edebilecek olması.

Peki bunun fiyatı ne kadar olacak? Cihaz, Android Police sitesine göre 129 dolardan satışa sunulacak. Amazon Echo’ya göre daha ucuz olacağı tahmin edilen ürün, eğer bu fiyattan satışa sunulur ise Echo’dan tam 50 dolar daha uygun bir fiyata sahip olacak.

Güncel bilgiler için blog sayfamızı ziyaret etmeyi unutmayınız.

Özellikleri Nelerdir?
Güçlü bir yardımcıdır.
Google’dan cevap alın.
Müziğinizi sadece sesinizi kullanarak hayata geçirin.
Gününüzü kahvaltıdan yatağa geçirin.
“Hey Google, annemi ara.”
Oynat, duraklat ve geri sar. Eller serbest.
Akıllı evini kontrol et.
Sesin. Bilgileriniz.
Bütün aile için eğlenceli.

Evler akıllanıyor. Google evinize bir de böyle girecek!” te bir düşünce

  1. Pingback: Dominos teknoloji şirketi mi yoksa pizza şirketi mi! – Medyateji Blog Sayfası

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir