fbpx

Bu makaleyi okumadan Instagram Alışveriş Rehberi Kurma hakkında daha önce yayınladığımız adım adım rehberi okumanızı tavsiye ederiz. Bildiğiniz üzere Türkiye’de yönetimli ortaklık hizmeti almayan işletmeler dışında Instagram Alışveriş Özelliği kullanılmıyordu. Aldığımız bilgiye göre 20 Eylül 2020 itibariyle bu özellik Türkiye’de tamamen kullanıma açıldı. Bizler de Medyateji olarak, bu özelliği kullanmak isteyen işletmelere bir rehber daha hazırladık.

Instagram hesabınız onaylandıktan ve Ayarlar‘da Alışveriş özelliğini ayarlamayı tamamladıktan sonra, gönderi ve hikayelerinizde ürünleri etiketlemeye başlayabilirsiniz.

Gönderilerinizde ürünlerinizi etiketlemek için:

  1. Bir fotoğraf veya video seçin ve açıklama, efektler ve filtreler ekleyin.
  2. Fotoğrafta etiketlemek istediğiniz ürünlere dokunun. Videolarda, etiketlemek istediğiniz en fazla beş ürünü seçebileceğiniz bir tepsi görüntülenir.
  3. Etiketlemek istediğiniz ürünlerin adını girin, ardından arama kutusunda göründüklerinde bu ürünleri seçin.
  4. Bitti‘ye dokunun.
  5. Paylaş‘a dokunun.

Gönderilerin önizlemesini görmek ve bir gönderinin taslağını kaydetmek için Etiketli Ürünleri Gözden Geçir‘e veya Taslağı Kaydet‘e tıklayın. Instagram profesyonel hesabınızdan hem yeni hem de mevcut gönderilerinizde ürünleri etiketleyebilirsiniz. Tek görselli bir gönderi veya video gönderileri başına 5 adede kadar, birden fazla görselli bir gönderi başına ise 20 adede kadar ürün etiketleyebilirsiniz.

Instagram hikayelerinize ürün çıkartmaları ekleme

Hikayelerinize ürün çıkartmaları eklemek için:

  1. Hikayenize yüklemek için bir fotoğraf veya video seçin
  2. Çıkartma tepsisinden ürün çıkartmasını seçin
  3. Kataloğunuzdan, öne çıkarmak istediğiniz ürünü seçin
  4. Ürün çıkartmasını, hikayenizde görünmesini istediğiniz yere taşıyın. Not: Ürününüzün adını düzenlemek isterseniz, çıkartmayı eklemeden önce ürün kataloğunuzda adı değiştirebilirsiniz. Ürün çıkartmasının metin rengi, çıkartmaya dokunarak değiştirilebilir.
  5. Hikayenizi paylaşın

Hikayeler için, hikaye başına 1 ürün çıkartması eklenebilir. Çıkartmayı yukarı kaydırma, öne çıkanlar ve videolarda kullanabilirsiniz.

 

Adım adım Instagram Alışveriş Kurma Rehberi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir