fbpx

WhatsApp, sadece tek bir numarayla tek bir telefonda doğrulanabilme özelliğiyle hizmet veriyor. Çift SIM kartlı bir telefon kullansanız bile WhatsApp hesabınızı doğrularken numaralardan birini seçmeniz gerekir. Bir süredir, kullanıcılar ve özellikle işletmeler hem telefonun açık ve internete bağlı olması şartı hemde, aynı anda birden fazla cihazda oturum açamama sorunundan şikayetciydi. Gittikçe kullanımı artan Whatsapp, artık hayatında bir parçası oldu. Bu sebeple bir BETA sürüm yayınlayan Whatsapp, “Telefonunuza bağlanmadan arama yapın ve mesaj gönderin” başlığıyla yeni bir özellik test ediyor. Bu özellikle Whatsapp’ı aynı anda 4 adede kadar cihazda kullanabileceksiniz.

Unutmayın ki, WhatsApp hesabınızı kullandığınız cihazları sık sık değiştirmeye çalışırsanız belirli bir noktadan sonra hesabınızı yeniden doğrulamanız engellenebilir. Lütfen farklı cihaz ve numaralar arasında çok sık geçiş yapmayın!

UÇTAN UCA ŞİFRELEME NE OLACAK?
WhatsApp Messenger’ı kullanarak başka bir kişiye mesaj gönderdiğinizde WhatsApp’ın uçtan uca şifreleme özelliği devreye girer. Uçtan uca şifreleme özelliği, gönderilen içeriklerin yalnızca siz ve iletişim kurduğunuz kişi tarafından okunabilmesini veya dinlenebilmesini sağlar. WhatsApp da dahil olmak üzere aradaki hiçbir taraf bu içeriklere erişemez. Bunun nedeni, uçtan uca şifreleme özelliğinin mesajlarınızı bir kilitle güvence altına alması ve kilidi açıp mesajları okuyabilmek için gereken özel anahtarın yalnızca mesajlarınızın alıcısında ve sizde bulunmasıdır. Üstelik tüm bunlar otomatik olarak gerçekleşir: Mesajlarınızı güvence altına almak için herhangi bir ayarı etkinleştirmenize veya özel gizli sohbetler oluşturmanıza gerek yoktur. Test edilen BETA sürümde de şifrelemenin devam edeceği belirtiliyor.

SINIRLAMALAR
Özelliği test eden kullanıcılar, “web, masaüstü veya portal cihazlarından, telefonlarında Whatsapp’ı eski bir sürümü yüklü kullanıcıları arayamaz ve bu kullanıcılara mesaj gönderemez. Performans ve kalite etkilenebilir. Başka küçük sorunlarla karşılaşılabilir” uyarısı yapılıyor.

4 CİHAZI AYNI ANDA NASIL BAĞLARIM!
Whatsapp uygulamasından Bağlı Cihazlar’ı açın, Çoklu Cihaz BETA Programına geçişi onaylayın. Bu işlemi yapınca mevcut tüm girişlerinizden çıkış yapılacak ve tekrar doğrulama istenecek. Artık 4 cihazı bağlayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.