fbpx

Facebook’a gelen hikayeler özelliği çok rağbet görmeyince kullanıcıları memnun edecek başka bir özellik için çalışma başlatıldı. Facebook Şehir Rehberi özelliği ile seyahatleri kolaylaştırmanın yollarını arıyor.

Getirdiği peş peşe güncellemelerle kullanıcı deneyimlerini artırmayı amaçlayan sosyal medya devi Medyateji Facebook, bünyesinde barındırdığı Instagram ve Whatsapp’tan sonra getirdiği hikayeler özelliği anlamını yitirmeye başlıyor. Öyle ki, sık olarak Instagram’da kullanılan bu özellik, Whatsapp’ta da kullanılmaktaydı. Facebook ve Messenger uygulamasına da bu özellik gelince, kullanıcılar pek paylaşım yapmamaya başladı. Bunun üzerine Facebook Şehir Rehberi’ özelliği ile ilgili çalışmalarını piyasaya sürdü.

Facebook Şehir Rehberi Booking.com alternatifi olabilir mi?

Booking.com’un Türkiye’de kapanmasının ardından Facebook, seyahat planlaması yapabilecek bir özelliğin üzerinde çalıştığını duyurdu. Şehir Rehberi adıyla sunulacak bu özellik, gittiğiniz yerlerdeki popüler mekanlara ve arkadaşlarınızın sıklıkla uğradıkları mekanları detayları ile size sunacak. Aynı özellikle seyahat bölgenizdeki popüler etkinlikler de uygulamadan takip edilebilecek. Bu yenilikte gittiğiniz ülke ve özellikle şehir hakkında popüler ve arkadaşlarınızın sıklıkla uğradıkları mekanlara ve bölgelere ait detayları sunacak olan Facebook, aynı zamanda bölgedeki yaklaşan popüler etkinlikleri sunacak.

Şu anda test aşamasında olan Şehir Rehberi özelliği ile Facebook kullanıcıları, Swarm diğer adıyla Foursquare’nin benzeri bu uygulamayı bakalım nasıl oylayacak? Medyateji olarak bu özelliği yakından takip ediyoruz. Özellikle yeni gelen çalışmaları müşterilerimize sunmaktan gurur duyarız. Söz konusu özelliğin daha aktif kullanılması için müşterilerimize yaptığımız eğitimlerimiz sürüyor.

Hepsi ve daha fazla yazı için blog sayfamızı takip ediniz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir