fbpx

Facebook sayfa kapağında video kullanma özelliğini kullanmak için yazımızı okuyabilirsiniz. Facebook son güncellemesiyle, sayfa kapaklarına video yükleme özelliğini aktif etti. Artık Facebook sayfanızın kapağında video oynatarak, içerikleri farklı bir hale getirebilirsiniz.

Facebook sayfa yöneticilerine yönelik geliştirmelerini sürdürüyor. Bu kapsamda sayfa kapaklarına video yükleme özelliği geldi. Facebook sayfanızın kapağına yükleceğiniz videolarla, takipçilerinize farklı bir sunum yapabilirsiniz.

Sosyal medya danışmanlığı ve dijital dünyaya yönelik medya stratejileri ile ilgili çalışmalar yapan Medyateji, Facebook’un son çalışmasını incelemeye aldı. Facebook Business kullanıcılarının çoğu sayfasına gelmeyen özellik, yakında tüm sayfalara uyarlanacak. Facebook’un video oynatma özelliğinin çalışması için sayfalarda beğeni sınırı arayıp aramadığı bilinmiyor.

Facebook işletmeler için yeni özellik haberi

FACEBOOK KAPAK VİDEOSU HAKKINDA
Facebook güncellemesi ile mevcut videolarınızı Choose From Videos özelliği seçerek ya da Video Yükle butonuna basarak yeni oluşturduğunuz bir videoyu sayfaya yükleyebiliyorsunuz. Yüklediğiniz videoları kapağa uygun olarak yeniden konumlandırma da mümkün.

Medyateji olarak Facebook sayfa kapağına video ekleme özelliğini markalara özgü günlük duyuruları vurgulamak, takipçilere dikkat çekici bir mesaj vermek için kullanmak ya da bir hafta sonu deniz ve dalga sesleri koyarak rahatlatıcı bir sayfa mesajı olarak kullanmaktayız.

Bu özelliği kullanmayla ilgili sorun yaşıyorsanız, 0850 302 6 456 ya da medyateji.com üzerinden canlı destek operatörlerine soru sorabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir