fbpx

Facebook, 8 milyon kişinin kullandığı mobil dünyasında işletmelere yönelik stratejiler hazırladı. Buna göre, reklam vermek isteyenler zamandan tasarruf ederek, önemli bilgilerle reklamlarını yayınlayabilecek. Fakat bunun Türkiye için olumsuz bir durumu var. Nedeni yazıda.

Medya ve Strateji Ajansı olan Medyateji®’nin işletmelere sunduğu hizmetlerden birisi olan reklam çalışmaları her geçen gün farklı bir boyuta taşınıyor. 8 milyon kişinin kullandığı mobil reklam dünyasında her gün yenilikler oluyor. Hal böyle olunca işletmeler de ya Medyateji gibi kurumsal bir ajansla çalışmayı ya da kendi çözümlerini bulmaya yöneliyor. Facebook’da Medyateji gibi digital ajansların işlerini kolaylaştırmak ve küçük işletmelere katkıda bulunmak adına reklam yöneticisi uygulamasında iyileştirmeye gitti.

Facebook ve Instagram hesabınıza gelen yorumlar artık tek bir ekran üzerinden kolayca yönetilebiliyor.

“Facebook ve Instagram olarak küçük işletmelerin büyümesine yardımcı olmaya kararlıyız” diyen Facebook yönetimi, daha fazla kişinin yeni şeyler keşfetmek için telefonlarını tercih etmesinin, kendilerini mobil strateji üretmeye zorladığını açıkladı. Facebook’un pazarlama bölümünden yapılan açıklamada, “Küçük işletmelerin çevrimiçi toplulukları ile gurur duyuyoruz ve mümkün olduğunca kolay müşterilerle bağlantı yapmak istiyoruz. Küçük işletmeler Facebook ve Instagram ile zamandan tasarruf edecek ve yaptıkları çalışmaların işe yaradığını anlayacaklar. Reklamlar Yöneticisi Uygulaması ile, reklamlarınızı yönetmek ve sadece birkaç dokunuşla bilgiler edinmek mümkün hale geldi. Bir bakışta, size sayfalarınızdaki reklamların nasıl performans gösterdiğini veya reklam hesabının bir önceki haftaya göre bu hafta nasıl bir performans sağladığını anlık olarak görebileceksiniz. Hatta beş reklam seçip onları yan yana karşılaştırmak bile mümkün hale geldi” ifadeleri kullanıldı.

REKLAM YÖNETİMİ VE MEDYATEJİ
Medyateji  olarak altını çizeceğimiz bir husus var ki o da bu yeniliklerin Türkçe dilinde desteklenmediği. Facebook, son dönemde ABD, Hindistan, Brezilya ve Almanya gibi ülkelerde küçük işletmeler için birimler kurduğunu açıklamıştı. Facebook ve Instagram’da reklam vermenin püf noktaları ve etkili bir performans için Medyateji gibi digital ajansların çalışmalarına hala ihtiyaç var. Öyle ki, tecrübe edilmiş başarılar, yeni fikirlerle buluştuğunda ortaya hem görsel hem de feed back olarak güzel çalışmalar çıkıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir