fbpx

Instagram kullanıcı sayısı ne kadar hiç düşündünüz mü? Popüler sosyal medya sitelerinden Instagram‘da ayda 16 milyon kişi yeni hesap açıyor. Instagram’ın bu yükselişinde yeni özelliğin etkisi büyük. Sosyal medya devlerinden Facebook’un satın aldığı Instagram, hızla yükselişini sürdürüyor. Ayda 16 milyon yeni hesabın açıldığı Instagram’ın bu yükseliği geçtiğimiz aylarda uygulamaya konulan o özellik sayesinde olduğu konuşuluyor. Instagram Kullanıcı Sayısı  ile ilgili bazı bilgileri makalemizde bulabilirsiniz.

Instagram kullanıcı sayısı ne kadar?

Temmuz 2016’da 500 milyon aktif kullanıcıya ulaşan popüler fotoğraf ve video paylaşım sitesi Instagram, yıl sonuna kadar 100 milyon aktif kullanıcıya daha ulaştı. 600 milyon aktif kullanıcısı olan Instagram’ın Snapchat benzeri olan hikayeler özelliği ile bu büyümeyi yakaladığı düşünülüyor. Öyle ki özellikle ev hanımları ve gençlerin kullandığı Instagram’da sıcak satış da çok kolay yapılabiliyor. Instagram kullanıcı sayısı itibariyle her geçen büyümeye ve gelişmeye devam ediyor.

Şimdi de canlı yayın özelliği üzerinde çalışan Instagram, 2017 yılında 1 milyar aktif kullanıcıya ulaşmak için çalışmalarını sürdüreceğe benziyor.

Medyateji’yi Instagram’dan takip etmek için, www.instagram.com/medyateji

Tüm diğer haberlerimiz için Blog sayfamıza göz atabilirsiniz.

Instagram Neden Önemli!

Temelinde fotoğraf paylaşımını sağlayarak filtrelerle fotoğrafları daha eğlenceli bir hale getirmesinin yanında Instagram hızlı, pratik, eğlenceli ve kolay bir arayüze sahip ücretsiz bir uygulamadır. Instagram’ın bu kadar hızlı yayılmasında ki en büyük etken sosyal medya platformlarıyla entegreli çalışmasıdır. Instagram tarihinde de bahsettiğim üzere Instagram ile hazırlanan fotoğraflar Facebook, Flickr, Twitter, Foursquare ve Tumblr üzerinden anlık olarak paylaşılabiliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir