fbpx

Facebook ve Instagram’da dönüşüm reklamları verenler, ürün etiketleme kullananlar için kötü bir içerik ile sizlerleyiz. META, alışverişi Facebook veya Instagram ile Tamamlama özelliği olmayan mağazalar için desteğini çekeceğini duyurdu.
10 Ağustos 2023’ten itibaren alışverişi Facebook veya Instagram ile Tamamlama özelliğini ABD’de etkinleştirmiş bir mağaza olmadıkları sürece, işletmeler artık Facebook Sayfalarında veya Instagram hesaplarında bir mağaza barındıramayacak. Ayrıca, erişilebilir bir mağazası olmayan işletmeler, ürün etiketleme (gönderilerde, Reels videolarında veya Hikayelerde) ve bir mağazayı ziyaret eden kişilerden elde edilen yeni özel/benzer hedef kitleler oluşturma dahil olmak üzere Mağazalar ile ilişkili özellikleri artık kullanamayacak.

MAĞAZALAR AÇIK KALACAK 21 ÜLKE VAR
21 uluslararası pazarda bulunan işletmeler, bir sonraki duyuruya kadar alışverişi tamamlamayı etkinleştirmeden Facebook ve Instagram Mağazalarını kullanmaya devam edecek. Bu pazarlar şunlardır: Avustralya, Brezilya, Kanada, Danimarka, Fransa, Almanya, Hindistan, Endonezya, İtalya, Japonya, Meksika, Hollanda, Norveç, Güney Kore, İspanya, İsveç, İsviçre, Tayvan, Tayland, Birleşik Krallık ve Ukrayna.

Instagram’da, mağazalardan bağımsız bir deneyim aracılığıyla yeni ve mevcut müşterilerin ürünlerinizi geniş ölçekte keşfetmesini sağlamak için ürün etiketli reklamlar bir çözüm olarak sunulmaya devam edecek. Ürün etiketli reklamlardan aktif olarak yararlanan işletmelerin herhangi bir eylemde bulunmasına gerek yoktur ve kampanyaları kesintisiz devam eder.

Not: Belirli bir mağazanın konumu, ilişkili olduğu ticaret hesabının konumuna göre belirlenecektir. Ticaret hesabının konumu, hesabı oluşturan kullanıcının konumuna (1 Nisan 2023’ten sonra oluşturulduysa) veya ticaret hesabıyla ilişkili bir Instagram profili veya Facebook Sayfası gibi varlıkların konumuna göre belirlenir (1 Nisan 2023’ten önce oluşturulduysa). Bir ticaret hesabının konumundan bağımsız olarak, ABD’de alışverişi tamamlama özelliği etkinleştirilmiş olan bir Facebook veya Instagram mağazasına sahip tüm işletmeler mağazalarına erişmeye devam edecek. ABD’de alışverişi tamamlamayı etkinleştirmek isteyen tüm işletmeler, burada özetlenen gereklilikleri karşılamaları koşuluyla buradaki talimatları takip ederek alışverişi tamamlama özelliğini Ticaret Yöneticisi’nde etkinleştirebilir.

Mağazam Kapandı, Neler Yapabilirim?

Meta tüm bölgelerde, işletmelerin müşteri bulmak ve satışları artırmak için ücretsiz ve ücretli araçları bir arada kullanmaya devam etmesini önerir, örneğin:

Kişiselleştirilmiş reklamlar: Müşterilerle ilgi alanlarına göre bağlantı kurarak pazarlama harcamalarınızı daha akıllıca değerlendirin. Artık tüm dünyada kullanılabilen Advantage+ alışveriş kampanyaları, reklam yatırımlarınızın getirisini en üst düzeye çıkarmak için hangi kampanyaların dönüşüm sağladığını daha hızlı ve daha akıllıca belirlemenize yardımcı olur.

Reels: Markanızı henüz takip etmeyen müşterilerin sizi keşfetmesi için kısa video içerikleri oluşturun. Reels, Meta uygulamalarında en hızlı büyüyen formattır. Akış, Hikayeler ve mesajlaşmayla birlikte Meta, marka hikayenizi paylaşmanıza, bağlantılar kurmanıza ve büyümenize olanak tanıyan bir dizi araç sunar.

Mesajlaşma:
WhatsApp, Facebook ve Instagram’da alışveriş yapan kişilerle doğrudan bağlantı kurmanıza yardımcı olan mesaja yönlendiren reklamlar gönderebilir ve yayınlayabilirsiniz. Mesajlaşma, sohbet yazışmasından ayrılmadan ürünlerinizi satmanıza, desteklemenize ve pazarlamanıza olanak tanır.

Daha önce de, Instagram’da ürün etiketleme ile ilgili adım adım rehber oluşturmuştuk. O tarihteki haberimizi okumak için TIKLAYINIZ.

Türkiye’de Facebook ve Instagram mağazaları kapanacak! Ürün Etiketleme İptal Olacak! İşte Nedeni” yazısında bir düşünce

  1. AssiyeYıldız diyor ki:

    merhaba çok senelik bir facebook hesabım var ve yaklaşık 1 yılı geçkindir işletme hesabım ve sayfam var. kafam karıştı ben mağaza açabilecek miyim açamayacak mıyım
    ticaret yöneticisinde mağaza linki göremedim

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir