fbpx

Instagram’ın Tiktok’tan esinlenerek oluşturduğu Reels ekranı artık işletmelerin kullanımına açıldı. Reels’i Instagram’da sizi takip etmeyen kişilere erişmek kullanan işletmeler artık bu kısımda reklam oluşturabiliyor. Medyateji olarak, Reels reklamı nasıl verilir, IG TV Reklam Oluşturma Rehberi gibi konulara bu yazımızda bundan bahsedeceğiz.

İşletmelerin daha geniş hedef kitlelere erişmesine yardımcı olarak insanların markalar ve içerik üreticilerden ilham verici yeni içerikleri keşfetmesine olanak tanıyacak bu reklamlar, hikayelerdeki reklamlara benzer biçimde tam ekran ve dikey formatta olacak ve ayrı ayrı Reels videoları arasında gösteriliyor. Normal Reels içerikleri gibi bu reklamlar da bitince başa dönecek ve en fazla 30 saniye olarak reklam verebiliyorsunuz. İnsanlar Reels reklamlarına yorum yapma ve bunları beğenme, görüntüleme, kaydetme ve paylaşma da yapabilmektedir.

Medyateji Reels Reklam Verme Ekranı

REELS REKLAMI NASIL VERİLİR?
Facebook reklam yöneticisini açın! Yeni Kampanya Oluştur’a tıklayarak, Trafik kampanyası oluşturu seçin. Daha sonra hedef kitle ayarlarınızı yapın. Reklam seti kısmında Reklam Platformları seçeceğiniz ekranda Hikayeler ve Reels Videoları kısmını seçin. Medyateji olarak burada sadece Reels için Instagram’ı seçmenizi öneriyoruz. Öyle ki, her geçen gün daha fazla kişiye görüntülenen bu mecra da kampanyanızın sadece Reels ile ne kadar dönüşüm alacağını görebilirsiniz. Bu ekranı seçtikten sonra Reklam Sekmesi’nden Reels reklamında kullanılacak videonuzu ve kısa açıklamanızı yazabilirsiniz. Burada bir web sitesine link vermeniz gerekiyor. Eğer siteniz yoksa Medyateji ile bu konuda iletişime geçebilirsiniz. 1 saat içerisinde uzmanlarımızda bir online toplantı planlamak için TIKLAYINIZ. Tüm işlemleri tamamladıktan sonra, Reels reklamınız değerlendirmeye gönderilecek, onayın ardından hedef kitlenize verdiğiniz reklam gösterime başlayacaktır.

Medyateji Reels Reklam Verme Ekranı
Medyateji Reels Reklam Verme Ekranı

REKLAM VERMEK NEDEN ÖNEMLİ?
Facebook platformu üzerinden reklam vermek size zor ya da karmaşık mı geliyor. Reklamlardan istediğiniz dönüşümleri elde edemiyor musunuz? Medyateji, olarak Facebook, Instagram ve Google gibi önemli platformlarda reklamlarınızı yönetmeye talibiz. Reels video reklamları gibi önemli bir konuda araştırma yaparken buraya geldiniz. Biz de bilgimizi sizinle paylaştık, eğer talep ederseniz Medyateji olarak markanızı yükseltmeye hazırız. Hemen Teklif Al formundan form doldurarak bize ulaşabilirsiniz. Reklam vermek markanızın geleceği, şirketinizin bilinirliği ve devamı için çok önemlidir.

Adım Adım Intagram Reels ve IG TV Oluşturma Rehberi

 • Reklamınızın IGTV veya Reels’e bağlantı vermesi için:
 • Reklam Yöneticisi’ne gidin ve +Oluştur’u seçin.
  Reklamınız için aşağıdaki reklam verme amaçlarından birini seçin:
  Marka Bilinirliği
  Erişim
  Trafik
  Etkileşim: Tür olarak Gönderi Etkileşimi’ni seçin
  Video Görüntülemeleri
 • Reklamınızı her zamanki gibi oluşturun; kampanya, bütçe ve plan, hedef kitle, optimizasyon ve yayın bilgilerinizi girin.
 • Reklam Alanları seçeneklerine geldiğinizde Otomatik Reklam Alanları‘nı seçin.
  Manuel Reklam Alanları’nı seçerseniz Akış, Hikayeler, Keşfet, IGTV ve Mağaza gibi bir veya daha fazla Instagram Reklam Alanı eklemeye dikkat edin.
 • Reklam Kreatifi kısmına geldiğinizde IGTV veya Reels internet adresini (URL) kopyalayıp İnternet Sitesi Adresi (URL) kutusuna yapıştırabilirsiniz.
  * Marka Bilinirliği, Erişim veya Video Görüntülemeleri amacını seçtiyseniz IGTV internet adresini (URL) yapıştırabileceğiniz İnternet Sitesi Adresi (URL) kutusuna erişmek için Bir İnternet Sitesi Adresi (URL) Ekle’nin yanındaki kutuyu işaretlemeniz gerekir.
 • Reklamınızın IGTV kanalınıza veya Reels sekmenize bağlantı vermesini istiyorsanız adres çubuğundaki internet adresini (URL) kopyalayın.
  Belirli bir IGTV veya Reels videosuna bağlantı vermesini istiyorsanız videoya tıklayın ve ardından adres çubuğundaki URL’yi kopyalayın.
  Reklamınızın bir ses sayfasına bağlantı vermesini istiyorsanız sesi kullanan Reels videosu üzerine tıklayın. Kullanıcı adının altında yer alan ses başlığına tıklayın. Adres çubuğundan URL’yi kopyalayabileceğiniz ses sayfasına yönlendirileceksiniz.
 • Ardından, URL’yi Reklam Yöneticisi’nde İnternet Sitesi Adresi (URL) kutusuna yapıştırın.
 • Bir Eylem Çağrısı seçin ve reklamınızı oluşturmayı tamamlayın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir