fbpx

Instagram’da paylaştığınız bir fotoğrafa ürün etiketlemek kadar artık açıklama bölümüne de eklemek çok kolay. Instagram fotoğraf açıklamasında ürün etiketlemek için bu rehberi kullanabilirsiniz.

Alışveriş diğer bir adıyla Shopping On’u hesabınızda fotoğraflara dokunarak ürün adı ve fiyatı göstermekte kullanabilirken, son yapılan güncelleme ile artık açıklama kısmında da ürün etiketleme yapabiliyorsunuz. Daha önce Adım adım Instagram Ürün Etiketleme Alışveriş Kurma Rehberi ile bu özelliği nasıl kuracağınızı detaylı olarak anlatmıştık. Bugün ise ürün etiketleme özelliğinin kullanım alanlarıyla ilgili son değişiklik üzerinde bir kaç not paylaşacağız.

AÇIKLAMA BÖLÜMÜNDE ÜRÜN ETİKETLEME
Alışveriş onaylı sayfanızda, bir post paylaşın. Paylaştığınız fotoğrafı düzenle diyerek, açıklama kısmına @ yazın. Üst kısımda kişiler ve sayfaların görüldüğü bölüm açılırken, sağ kısmındaki sekmede ürün bölümünün geldiğini göreceksiniz. Web sitenizden gelen ürünler bu bölümde belirecek. Arama kısmı yardımıyla, paylaştığınız fotoğrafta görülen ürünü seçin ve Bitir butonu ile çıkın. İşte hepsi bu kadar, birden fazla ürünü de alt alta ekleyebilirsiniz. Peki bu özellik ne işe yarayacak? Bu özelliğin, açıklama kısmında koyu ve simge işareti ile görüldüğünü unutmayın. Dolayısıyla açıklamada detay arayan takipçiniz, butona yani linke basarak ilgili ürünün detaylarına ulaşabiliyor.

Bunları da okuyabilirsiniz.

Adım adım Instagram Ürün Etiketleme Alışveriş Kurma Rehberi

Instagram Alışveriş Özelliği Türkiye’de! Nasıl Kullanılır?

Instagram Nedir?

Instagram, Kevin Systrom ve Mike Krieger tarafından ilk olarak iPhone için 2010 Ekim’de geliştirilen, sahip olduğu kaliteli filtreler ve sosyal ağ özellikleri ile kısa zamanda oldukça popüler olan bir fotoğraf paylaşım uygulamasıdır. Şuan o kadar popüler oldu ki; şu sıralar günde 80 milyon fotoğraf paylaşımı, 3 buçuk milyar beğeni yapılıyor. Bu değerler gittikçe de yükseliyor. Çoğu gençler olmak üzere günde yarım milyar insan aktif olarak instagram’ı kullanıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir