fbpx

Facebook videolara sponsorlu reklam verme yazımıza hoş geldiniz. Uzun bir süredir video içerikleri geliştirmek için çalışan Facebook, Youtube benzeri bir yenilik ile karşımıza geldi. Artık Facebook videolara sponsorlu reklam verme mümkün hale geliyor. Facebook, sayfa yöneticilerine videoların içerisine reklam verme yolunu açtı. Youtube gibi artık video izlerken müşterilerinize reklamınızı izletmek mümkün olacak!

Facebook Reklam Yöneticisi’nden yapacağınız bir kaç küçük ayar ile günlük milyonlarca kişinin izlediği videolara reklam verebileceksiniz. Sponsorlu reklam olarak çıkacak bu gönderiler ile Facebook kendisine yeni bir gelir kapısı açmış bulunuyor.

FACEBOOK VİDEOLARA SPONSORLU REKLAM VERME
Peki Facebook videolar için nasıl reklam vereceksiniz. Eğer Medyateji gibi profesyonel sosyal medya yönetimi firması ile çalışmıyorsanız, şuan da siz de bu yazıyı okuyorsunuz. Medyateji müşterilerine sosyal medya ile ilgili yenilikleri ücretsiz bir şekilde yansıtıp, onların bu özelliklerden faydalanmasını sağlıyor. Neyse Medyateji ile tanışmamak sizin değil bizim ayıbımız. Gelelim konumuza, Facebook videolarına reklam vermek için yapmanız gereken, Reklam Yöneticisi hesabı oluşturmanız ve buradan kampanya oluşturmaya tıklayıp, Yayın İçi Videolar sekmesine tıklamanız. Buradan etkileşim istediğiniz çalışmaları video izleyenlere duyurabileceksiniz.

Güncel yazılarımız için BLOG sayfamızı ziyaret etmeyi unutmayınız. Medyateji, işletmelerin dijital pazarlamasını yapan danışmanlık ve yönetim çalışmalarıyla geleceğe yön veren bir ajanstır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir