fbpx

Instagram hikayelerde ilginç paylaşımlar yapmak istiyorsanız çok doğru bir yazıyı okuyacaksınız. Instagram Stories yani namı değer hikayeler, markalar için önemli bir platform haline geliyor. Biz de Medyateji olarak bazı çılgınlıklar yaptık.

Mark Zuckerberg’in kurucusu olduğu Facebook’un satın aldığı Instagram’ın birebir aynısını yaptığı Snapchat’in hikayelerine hoş geldiniz 🙂 Biliyoruz ki garip bir cümle oldu ama işi bilen bizim ne demek istediğimizi anladı. Eğer siz bilmiyorsanız kısa geçmiş yapalım. Facebook, Instagram’ı satın aldıktan sonra Snapchat’e de talip oldu, fakat anlaşamayınca önemli özellikleri kopyalamaya başladılar. Önce yüz okuma teknolojisi sonra da stories yani hikayeler.

Her geçen gün kan kaybeden Snap Inc firması, teknolojiye yenik mi düşecek yoksa yeni hamleler ile rakiplerine kopyalayacağı özelliklerini mi sunacak göreceğiz. Snapchat’in hisseleri ile ilgili düşüş haberimizi geçtiğimiz günlerde paylaşmıştık. Okumayanlar için linki tekrar yayınlayalım.

Snapchat kapanacak mı? Hisseleri rekor düştü

HİKAYELERDE TETRİS OYNATTIK
Şimdi gelelim konumuza, Instagram hikayeler her geçen gün daha aktif kullanılmaya devam ediyor. Medyateji editörleri olarak biz de “Markalara nasıl farklı bir şey sunarız?” diye düşünüyoruz. İlk etabı kendimizde yaptık ve her dokunuşta diğer fotoğrafa geçen görsellerden tetris yaptık. Instagram hikayelerde her görseli ayrı ayrı paylaştık ve 10 karede takipçilerimize tetris oynamasını sağladık. Yine sosyal medya danışmanlığını yaptığımız bir markamıza dokun-etkileşime geç mantığı ile paylaşımlar yaptık.

24 saat sonra kaybolacak fotoğraf ve videolar için saatlerimizi harcadık ama değdi. Ortaya güzel etkileşimler ve dönüşler döküldü. Medyateji olarak sosyal medya danışmanlığı yaptığımız müşterilerimize hizmet kolu olarak “Hikaye paylaşımı” da vermeye başladık. Eğer siz de markanıza uygun yarışma, oyun vb yapmak istiyorsanız, 0850 302 6 456 arayarak bilgi alabilir ya da buraya tıklayarak form doldurarak müşteri temsilcinizin sizi aramasını bekleyebilirsiniz. Instagram hikayelerde ilginç paylaşımlar artık size kalmış,

Hadi şimdi www.instagram.com/medyateji takip edin ve hikayelerimize göz atın. Unutmayın bu yazıyı okuduktan sonra gönderilerimizin kaybolmasına 23 saat 59 saniye kaldı 🙂 Kalın sağlıcakla.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir